• Arama Yap

  Spor Salonları Aydınlatma Çözümleri

  Otomatik Aydınlatma Teknolojisi

  Spor salonu aydınlatması, sporcuların ihtiyaçları doğrultusunda branşa özel olarak tasarlanır. Spor sahalarına ve salonlarına göre aydınlatmaların lüks ve ısı ayarları organize edilir. Sporcuların rahat bir şekilde egzersizlerini ve maçlarını gerçekleştirebilmeleri için aydınlatma sistemleri parlama ve gölge önleyici özellikler ile donatılmalıdır. Licalux Aydınlatma ise spor salonları için yüksek tavan armatürleri ve sistemleri sunmaktadır.

  Teklif İste

  Yeterli & Kontrol Edilebilir Aydınlatma

  Performansı Destekleyen Enerji

  odaklanmayi-artiran-renk-sicakligi

  Spor Salonlarında Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

  Günümüzde yoğun iş temposunun stresini atmak, daha sağlıklı bir yaşam sürmek ve daha fit bir vücuda sürmek için spor pratiklerinin önemi oldukça büyüktür. Bunun için spor salonlarının önemi de gün geçtikçe artmaktadır. Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için önemli olan spor salonlarında, egzersiz pratiklerini daha doğru bir şekilde gerçekleştirebilmek adına, aydınlatma sistemlerinin doğru ve yeterli derece de kullanılması gerekir. Yeterli seviyede kullanılan aydınlatma sistemleri, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin göz yorgunluğunu azaltırken, dikkat seviyelerini artırır ve egzersiz rutinlerini iyi bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlarlar. Örneğin; pilates, yoga ve fitness salonu aydınlatmaları için 150 ile 300 lümen arası uygunken, dans ve aerobik salonu aydınlatmalarında 300 – 500 arası lümen değerine sahip aydınlatmalar daha uygundur. Sizde tercihte bulunurken, ortam şartlarına en uygun jimnastik salonu aydınlatmalarını tercih edebilirsiniz.

  Spor Salonlarında Aydınlatmanın Önemli Olduğu Yerler

  Jimnastik salonu olarak da bilinen spor salonlarında tercih edilen aydınlatma armatürleri,  ortamı estetiksel ve işlevsel açıdan aydınlatan sistemlerdir. Çünkü iyi bir spor salonu aydınlatma sistemi, sadece mekanı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda öğrenme ve öğretme süreçlerini destekler, öğrencilerin ve öğretmenlerin göz sağlığını korur ve genel olarak eğitim ortamının kalitesini artırmaktadır. Bu nedenle genel olarak dans ve aerobik sınıflarında daha sıcak tonlu canlı aydınlatmalar tercih edilirken fitness, pilates ve yoga salonlarında iç huzuru yakalanmasını sağlayan, soğuk renkler tercih edilmelidir. Böylelikle Licalux Aydınlatma ile spor salonlarında daha profesyonel bir spor pratiği sağlanmış olunur.

  spor-salonlari-icin-aydinlatma
  fitness-salonlari-icin-aydinlatma

  Fitness Salonu Aydınlatması

  Mental ve fiziksel açıdan huzuru yakalamamızı sağlayan Fitness salonları, kişinin kendini daha mutlu ve huzurlu olmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenli önemli olan fitness salonlarında kişilerin daha rahat fitness pratiklerini yapabilmesi açısından aydınlatma sistemleri oldukça önemlidir. Daha sakin ve fresh bir ortam yaratabilmek adına,  daha nötr veya soğuk tonlu aydınlatma armatürleri tercih edilmelidir. Bu sayede ortam daha ferah görünerek, kişinin zihninin arınmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra fitness salonlarında genel olarak aydınlatma sistemleri 300 ile 500 lümen arasında ve renksel  geri verim indeksi iste 80 ve üzeri olmalıdır. Bahsi geçen bu öneriler ışığında Led aydınlatmalar, panel aydınlatmaları,  Downlight aydınlatmalar, acil aydınlatmalar tercih edilebilir.

  Pilates Salonu Aydınlatması

  Vücut yapısını ve zihin farkındalığını güçlendirmek adına iyi bir seçenek olan pilates pratikleri, kişinin iç dünyasındaki dinamikleri de iyileştirmektedir. Pek çok açıdan fayda sağlayan bu egzersiz çeşidini yaparken doğru aydınlatmanın tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bunun nedeni pilates yapan öğrencilerin ve eğitmenlerin hareketleri daha rahat yapması ve odaklanabilecekleri bir ortamın olmasıdır. Bu nedenle pilates salonları için aydınlatma uygulamaları seçerken kesinlikle 150-200 lümen arasında olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında ışık rengi nötr renklerden oluşuyor olup, renksel geriverim indeksi ise 80 ve üzeri olmalıdır. Pilates salonları için en uygun aydınlatma armatürleri Ray spotlar, Sıva Üstü Downlight, Lineer Aydınlatma ve Panel Aydınlatmadır. 

  pilates-salonlar,-icin-aydinlatma
  yoga-salonlari-icin-aydinlatma

  Yoga Salonu Aydınlatması

  Kişinin zihinsel açıdan rahatlamasını ve meditasyon yapmasına yardımcı olan yoga pratikleri, zihinsel olarak, derinlemesine temizlik sağlamaktadır. İç huzuru sağlamak açısından oldukça önemli olan bu rutini yaparken uygun aydınlatma koşulları altında yaptığınıza emin olmanız gerekir. Aksi halde sağlıklı bir yoga deneyimi yaşanması olanaksızdır. Bu nedenle yoga stüdyosu aydınlatmaları genel olarak soğuk ve nötr renklerden oluşmalıdır. Bunun yanı sıra yoga stüdyolarında tercih edilen aydınlatmanın lümen değeri 150 ile 200 arasında olması gerekir. Bu sayede daha rahat odaklanabilir. Son olarak geriverim renk indeksinin ise 80 civarında olmalıdır. Bu konuda en uygun aydınlatma armatürleri panel aydınlatmaları, Ray Spotları, Sıva Üstü Downligtlardır. 

  Dans Stüdyosu Aydınlatması

  Günün stresini ve yorgunluğunu atmak için iyi bir seçim olan dans pratikleri, özellikle grup şeklinde ve profesyonel salonlarında yapıldığında daha fazla verim elde etmenize yardımcı olur. Bu nedenle dans pratklerini dans stüdyolarında yapmanızı öneririz. Bu konuda dans stüdyolarının aydınlatma sistemleri de oldukça önemlidir. Dans stüdyolarının yeterli derece de aydınlatılması hem öğrenciler hemde dans hocalarının göz sağlığı açısından çok önemlidir. Bu nedenle dans stüdyoları aydınlatma armatürleri genel olarak 300 lümen ile 500 lümen arasında olmalıdır.  Bunun yanında enerji vermesi ve ortamın atmosferini yükseltmesi  açısından daha sıcak renkteki aydınlatma sistemleri tercih edilmelidir. Dans stüdyolarının aydınlatma armatürleri renksel geri verim indeksi ise 80 ile 90 arasında olmalıdır. Bu sayede dans pratiklerini daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda downlight spotlight, ray spotlight, sıva üstü aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

  dans-studyolari-icin-aydinlatma
  spor-sahalari-icin-aydinlatma

  Spor Sahaları için Aydınlatma

  Spor sahalarının aydınlatılması sporcuların rahat bir şekilde aktivitelerini gerçekleştirilmesine olanak tanımalıdır. Spor dalının ihtiyaçları doğrultusunda sahaların aydınlatma sistemleri bir uzman tarafından belirlenmelidir. Doğru bir aydınlatma spor sahalarında sporcuların performansını artırır; izleyicilerin ise keyifle maçı seyretmesine yardımcı olur. Licalux Aydınlatma ise kullanımda kolaylık sağlayan uzun ömürlü sistemleri spor sahalarının deneyimine sunmaktadır.

  Jimnastik Salonları için Aydınlatma

  Jimnastik salonlarında aydınlatma çözümleri, yeterli ışık seviyesi gözetilerek seçilir. Egzersiz alanları yeterli seviyede göz yormayacak şekilde aydınlatılmalıdır. Sporcuların odaklanmalarını artırmak için aydınlatmada renk sıcaklığı yaklaşık olarak 5000k civarında tercih edilir. Licalux Aydınlatma ise estetik ve dekoru gözeten LED ışık kaynakları ile sporcuların çalışmalarını desteklemektedir.

  jimnastik-salonlari-icin-aydinlatma
  bolgesel-aydinlatma-cozumleri

  Spor Salonlarında Kullanılan Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

  Spor salonu aydınlatması modelleri alanın büyüklüğüne, aydınlatma ihtiyacına ve estetik görünümüne göre ayrılmaktadır. Birçok modelde jimnastik salonu armatürleri kullanıcılara estetik ve fonksiyonel açıdan kolaylık sağlamaktadır. Yaygınlıkla tercih edilen spor salonu aydınlatması armatür çeşitleri ise şu şekilde ayrılmaktadır.

   

  Spor Salonlarındaki Aydınlatma Modelleri Özellikleri

  • Spor salonu aydınlatma modelleri, ışığın eşit bir şekilde dağılmasına ve gölge oluşmamasını sağlar.
  • Spor salonu aydınlatma armatürleri, renk geriverimi yüksektir. Böylelikle gerçek renklerinin doğru algılanmasına yardımcı olur.
  • Jimnastik salonu aydınlatmaları, farklı işlemler için ayarlanabilir ve kontrol edilebilir ayarlara sahiptir.
  • Spor salonu armatür çeşitleri genellikle hem çevre dostu olup, aynı zamanda da uygun fiyat skalasına sahiptir.
  • Jimnastik salonu aydınlatması uygulamaları, göz yorgunluğunu azaltan ve rahatlatıcı etkiye sahip özellikler barındırır.
  spor-salonu-aydinlatma-urunu-ozellikleri
  spor-salonu-aydinlatma-armaturu

  Spor Salonu Aydınlatma Armatürleri Nasıl Seçilir?

  • Jimnastik aydınlatma modelleri arasından projenize uygun olan armatürü seçmek mimari estetik ve işlevsel açıdan önemlidir. Bu nedenle spor salonu armatürlerinin her özelliği detaylı olarak incelenmelidir. spor salonu aydınlatması seçilirken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir:
  • jimnastik armatürlerinde her zaman çevre dostu teknolojiye sahip olmalıdır. Böylelikle enerji, tasarrufunu büyük ölçüde sağlamış olursunuz.
  • Spor salonu aydınlatma sistemleri öğrencilerin, eğitmenlerin ve spor salonunda çalışan diğer çalışanlarının göz yorgunluğunu azaltan ve rahatlatıcı etki yaratan, sistemler seçilmeli.
  • Spor salonu aydınlatmasında armatür firması seçimine önem vermelisiniz. Çünkü aydınlatma çözümleri sunan spor salonu aydınlatma firması, size armatürler konusunda garanti vermelidir. Böylelik armatür firmasının servis desteği projenizde uzun süreli kullanım sağlar.
  • Jimnastik salonu aydınlatma uygulamalarında bir diğer önemli nokta ise ayarlanabilir ve kontrol edilebilir olmasıdır. Bu sayede ışık seviyesini istediğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

  Spor Salonu Aydınlatma Armatürü Fiyatları

  Spor salonu aydınlatma armatür fiyatları; modele, markaya, işlevine ve toplu alıma göre değişmektedir. Uzman spor salonu aydınlatması üreticisi Licalux Aydınlatma, kullanıcılara uygun fiyatlarda kaliteli çözümler sunmaktadır. Sitemiz üzerinden spor salonu aydınlatma armatürlerini inceleyebilir; spor salonu aydınlatma armatürleri fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  spor-salonu-aydinlatma-armaturu-fiyatlari (1)
  Stylish Modern Designs
  Şık Modern Tasarımlar
  Intelligent Control Systems
  Akıllı Kontrol Sistemleri
  Energy Saving Lighting Technology
  Enerji Tasarruflu Aydınlatma Teknolojisi
  Long Term Sustainability
  Uzun Vadeli Sürdürülebilirlik

   BİZE ULAŞIN

   Licalux Aydınlatma Firması ile tanışın, mekanlarınızı aydınlatmanın en yenilikçi yollarını keşfedin! Profesyonel ekibimiz ile tasarım, mühendislik, proje yönetimi ve otomasyon aşamalarında size özel çözümler sunarak, mekanlarınıza, özgün ve kaliteli bir aydınlatma deneyimi sağlamak için hazırız!

   İletişime Geç
  tr_TRTurkish