• Arama Yap

  Rezidans Aydınlatma Armatürleri

  Aydınlatmada Dijital Fikirler

  Rezidans modern dünyanın yaşam alanlarıdır. Günümüzde yaşamı mümkün kılacak her mekan rezidansların içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple alanların işlevsel ve estetik bir şekilde tasarlanması gerekir. Mekanın atmosferini modern kılmak için aydınlatmalar özel olarak seçilmelidir. Rezidanslar için aydınlatma fikirleri öncelikle bölgesel aydınlatma olarak kategorilendirilmelidir. Akıllı kontrol sistemleri ile donatılan Licalux Aydınlatma rezidansların her alanı için özel olarak tasarlanan ürünleri kullanıcıların deneyimine sunmaktadır.

  Teklif İste

  Sürdürülebilir Güneş Enerjisi

  Güvenlikli Gece Aydınlatması

  Modern-Colored-Lighting

  Rezidans Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

  Yaşantımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz rezidanslar, pek çok açıdan konforlu olan yaşam alanlarının başında gelmektedir. Bahsi geçen bu yaşam alanlarının konfor düzeyini en üst noktaya taşımak içinde, aydınlatma sistemlerine büyük ölçüde önem verilmesi gerekir. Bunun için aydınlatma sistemlerinin kaliteli olması hem rezidansların daha yaşanılası bir yer olmasını sağlar hem de  estetik ve dekoratif açıdan da, binanın cazibesini artırır. Örneğin; Rezidans girişlerinde 100 ile 200 lümen arasındaki aydınlatma sistemleri yeterli iken, rezidans koridorlarında ise 150 ile 200 lümen değerine sahip aydınlatma çeşitleri uygun olacaktır. Bunun yanı sıra dairelerde ise 200 lümenlik aydınlatma çeşitleri tercih edilebilir. Sizde tercihte bulunurken, bina içi aydınlatma ve rezidans içi aydınlatma olarak ayrı ayrı tercihte bulunmalısınız.

  Rezidanslarda Aydınlatmanın Önemli Olduğu Yerler

  Rezidanslarda bulunan aydınlatma armatürleri, ortamı estetik açıdan ve işlevsel açıdan aydınlanmasını sağlamaktadır. Böylelikle rezidans aydınlatmaları sadece ortamı aydınlatma kalmaz aynı zamanda ortamın cazibesini yükseltmektedir. Böylelikle, rezidans aydınlatmalarında genel olarak sıcak  tondaki aydınlatma sistemleri tercih edilerek, ortam hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan desteklenmiş olur. Ancak daire aydınlatmalarında ise çoğunlukla soğuk veya nötr tondaki aydınlatmalar tercih edilmelidir. Böylelikle binadaki karanlık alanlara daha net ışık verilir. Sizde rezidans aydınlatmasında doğru karar vermek için Licalux’un uzman kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz.

  Maximum-Security-Systems
  daire-ici-aydinlatma

  Daire Aydınlatması

  Bireylerin yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmiş oldukları yerlerin başında gelen daireler, aydınlatma konusunda özen gösterilmesi gereken yerlerden birisidir. Bu nedenle daire aydınlatma sistemlerinde ince elenip sık dokunması gerekir. Bunun için sıcak alt tonlu beyaz ışıklar tercih edilebilir. Böylelikle hem yeterli aydınlatma seviyesi oluşturulur hem de daha sakin ve dingin bir atmosferin oluşmasına yardımcı olunur. Bunun için oturma odası aydınlatmalarında 100-300 arasında lux değerine sahip aydınlatma sistemleri tercih edilirken, yatak odalarında ise daha soft ışıklar tercih edilmeli. Bahsi geçen bu aydınlatma sistemleri ise genellikle, 100 ile 200 arasında olmalıdır. Bunun yanı sıra koridor ve merdivenlerde güvenliği sağlamak adına 100-200 lux yeterli olacaktır. Son olarak yemek odası ve mutfaklarda ise 300-500 arasındaki lux değerine sahip aydınlatmalar seçilmelidir.

  Yeşil Bina Aydınlatması

  Geleceğin en iyi mimari alanlarından biri olarak bilinene yeşil binalar, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının ön planda olması ile aynı zamanda da tasarruflu ve akıllı sistemlerin tercih edilmesi ile bilinmektedir. İşte bu noktada kullanılan aydınlatma sistemlerinin verimliliğinin üst düzeyde olması ve tasarruflu bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Tam bu noktada yeşil bina aydınlatmalarında enerji verimliliği yüksek  aydınlatma çözümleri tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra tercih edilen aydınlatma çözümlerinde hareket algılama sensörleri ve ışık sensörlerinin olmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle enerji tasarrufu üst düzeyde sağlanmış olunur. Yeşil bina aydınlatmasında unutulmaması gereken bir diğer nokta ise, tercih edilecek aydınlatma sisteminin lümen değeridir. Yeşil binalar için tercih edeceğiniz aydınlatma modelleri genel olarak 100-200 lümen değerine sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra tasarruflu yapıya sahip sarı ışıklar kullanılmalıdır. Sizde yeşil bina aydınlatması için en doğru aydınlatma sistemini tercih etmek istiyorsanız, hemen Licalux’ün uzman ekibi, ile iletişime geçerek, en verimli ve tasarruflu yeşil bina aydınlatmasına sahip olabilirsiniz.

  yesil-binalarda-aydinlatma-servisi
  rezidanslarda-kullanilan-aydinlatma-armaturleri

  Rezidanslarda Kullanılan Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

  Rezidans aydınlatması modelleri genel olarak alanın büyüklüğüne, aydınlatma ihtiyacına ve estetik görünümüne göre ayrılmaktadır. Bu yüzden birçok rezidans aydınlatması modelinde kullanıcıların estetik ve fonksiyonel kullanımları göz önünde bulundurularak tasarım yapılmaktadır. Çoğunlukla tercih edilen rezidans aydınlatması armatür çeşitleri ise şu şunlardır;

  • Downlight Aydınlatmalar
  • Acil Aydınlatma Armatürleri
  • Gizli Aydınlatma Armatürleri
  • Lineer Aydınlatmalar 
  • Panel Aydınlatmaları

  Rezidanslarda Kullanılan Aydınlatma Modelleri Özellikleri

  • Rezidans aydınlatma modelleri, ışığın etkili ve eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda da gölge oluşumuna engel olur.
  • Rezidans aydınlatma armatürlerinin renk geriverim indeksi yüksektir. Bu sayede binanın içinin daha ferah ve konforlu olmasını sağlar.
  • Rezidans armatür çeşitleri genellikle çevre dostu olup, aynı zamanda da uygun fiyat skalasına sahiptir.
  • Rezidans aydınlatması uygulamaları iyi ışık vermesi açısından yüksek geriverim indeksine ve lux değerine sahiptir. Böylelikle daha bina içinde daha aydınlık ve ferah bir görünüm sağlamış olur.
  rezidans-aydinlatma-modelleri
  rezidans-aydinlatma-armaturleri-nasil-secilir

  Rezidans Aydınlatma Armatürleri Nasıl Seçilir?

  Rezidans aydınlatma modelleri arasından seçimde bulunurken, projenize en uygun olan armatürü seçmek mimari estetik ve işlevsel açıdan önemlidir. Bu nedenle rezidans armatürlerinin her özelliği detaylı olarak incelenmelidir. Rezidans aydınlatması seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir: 

  • Rezidans aydınlatma armatürleri arasında seçim yaparken,  ilk olarak aydınlatma yapılacak alanın fonksiyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, rezidans girişlerinde parlak ve işlevsel aydınlatma tercih edilirken, rezidanslardaki diğer alanlarda ise daha yumuşak ve rahatlatıcı bir aydınlatma tercih edilebilir.
  • Rezidans aydınlatma armatürleri her zaman çevre dostu teknolojiye sahip olmalıdır. Böylelikle enerji, tasarrufunu büyük ölçüde sağlanmış olunur.
  • Rezidans aydınlatma armatürü firması seçiminlerine oldukça dikkat edilmelidir. Çünkü aydınlatma çözümleri sunan aydınlatma firmaları size armatürler konusunda garanti vermelidir. Böylelikle armatür firmasının servis desteği projenizde uzun süreli kullanım sağlar.
  • Rezidans aydınlatma uygulamalarında bir diğer önemli nokta ise ayarlanabilir ve kontrol edilebilir olmasıdır. Bu sayede ışık seviyesini istediğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.
  • Rezidans Armatürlerinin ortalama renk sıcaklığı (sıcak beyaz, nötr beyaz, soğuk beyaz) ve ışık yoğunluğu (lümen) mekanın atmosferini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle kullanım amacına uygun renk sıcaklığını ve ışık yoğunluğunu seçmek önemlidir.

  Rezidans Aydınlatma Armatürü Fiyatları

  Rezidans aydınlatma armatürü fiyatları; Model, marka, işlev ve toplu alım seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Rezidans aydınlatması konusunda uzman olan Licalux Aydınlatma, kullanıcılara uygun fiyatlarla, kaliteli çözümler sunmaktadır. Sizde sitemiz üzerinden rezidans aydınlatma armatürlerini inceleyebilir; tüm rezidans aydınlatma armatürü fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

  rezidans-aydinlatma-armatur-fiyatlari
  Stylish Modern Designs
  Şık Modern Tasarımlar
  Intelligent Control Systems
  Akıllı Kontrol Sistemleri
  Energy Saving Lighting Technology
  Enerji Tasarruflu Aydınlatma Teknolojisi
  Long Term Sustainability
  Uzun Vadeli Sürdürülebilirlik

   BİZE ULAŞIN

   Licalux Aydınlatma Firması ile tanışın, mekanlarınızı aydınlatmanın en yenilikçi yollarını keşfedin! Profesyonel ekibimiz ile tasarım, mühendislik, proje yönetimi ve otomasyon aşamalarında size özel çözümler sunarak, mekanlarınıza, özgün ve kaliteli bir aydınlatma deneyimi sağlamak için hazırız!

   İletişime Geç
  tr_TRTurkish