• Arama Yap

  Ofis Aydınlatma Armatürleri

  Modern, Güçlü Enerji

  Dijitalleşme beraberinde yeni yaşam koşullarını da meydana getirdi. Modern ofis yapıları da bu yenilikler arasında yer alıyor. Bu nedenle işbirliğine dayanan ve çalışanların verimliliğini arttırmaya yönelik olarak tasarlanan yeni ofisler artık her iş yerinin merkezi haline geliyor. Bu sebepten dolayı da aydınlatma sistemlerine oldukça dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ofis aydınlatma sistemleri sadece bir gereklilik değil, aynı zamanda ofisin kalitesini ve etkinliğini doğrudan etkileyen önemli bir unsurdur.

  Teklif İste

  Doğa Odaklı Aydınlatma Teknolojisi

  Modern Aydınlatma Fikirleri

  doga-odakli-aydinlatma

  Ofis Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

  Ofislerde tercih edilen aydınlatma armatürleri, ortamı estetiksel ve işlevsel açıdan aydınlattığı içi tercih edilmektedir. Bunun nedeni ofisin verimliliğini ve odaklanma süresini artırmasıdır. Bu sebeple de ofislerde genel olarak aydınlatmanın ortama eşit şekilde dağılım gösterdiği, nötr veya soğuk tonlardan meydana gelen ve gölge oluşumunu engelleyen armatür sistemleri tercih edilmelidir. Licalux Aydınlatma, ofis aydınlatma sistemlerinde daha doğru ve profesyonel bir hizmet sağlanmasına yardımcı olur.

  Ofis Aydınlatmasının Önemli Olduğu Alanlar

  Ofis aydınlatması, oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü ofislerde birbirinden önemli, stratejik işler yürütülmektedir. Bu nedenle  çalışma ve dinlenme alanları, çizim ve tasarım odaları, açık ofisler ve toplantı odaları gibi alanların aydınlatmasına ekstra önem gösterilmesi gelmektedir. Bu nedenle ofis aydınlatma armatürü seçimi yaparken, derinlemesine inceleme gerekir. Aşağıda sizler için hazırladığımız ofis aydınlatması önerilerini inceleyerek, ofisiniz için doğru armatür uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

  estetik-aydinlatma-sistemi
  ofis-dinlenme-alanları

  Dinlenme Alanları

  Pek çok ofiste yer yer alan dinlenme alanları, çalışanların günün stresini ve yorgunluğunu atması için ideal bir mekanların başında gelmektedir. Bu alanlarda çalışanlar zihinlerini temizleyip, işlerine odaklanmış olurlar. Bu nedenle ofis dinlenme alanlarında, aydınlatma sistemlerine dikkat edilmesi ve özenle seçilmesi gerekir. Bunun için dinlenme alanları için tercih edilen aydınlatma sistemleri ortalama olarak, 75-150 lümen arasında bir seviyeye sahip olması gerekirken, aynı zamanda da renksel geriverim indeksi ise 80 ve üzeri bir değerde olmalıdır. Son olarak çalışanların göz sağlıkları açısından aydınlatma sistemlerinin 2700K ile 3000K arasında ve sıcak renk tonlarında tercih edilmesi gerekir. Dinlenme alanı için tercih etmeniz gereken aydınlatmalar; Lineer Aydınlatma sistemleri, Downlight- Spotlight Aydınlatmalar ve Panel Aydınlatma Armatürleridir.

  Çalışma Odası Aydınlatması

  Ofislerdeki çalışma alanları, yeni fikirlerin oluştuğu ve verimliliğin hat safhada olduğu yerlerdir. Bu sebeple çalışma alanı aydınlatmalarının titizlikle ve doğru bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Bu noktada ilk olarak çalışma alanı aydınlatmalarının 300 ila 500 lümen arasında olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında, renksel geriverim indeksi ise 80 ve üzeri olması ve odaklanmanın sağlanabilmesi açısından tercih edilen aydınlatma armatürünün 4000K ile 5000K arasında bir değere sahip olması gerekir. Böylelikle çalışma alanları için doğru seçimi yapabilirsiniz. Ofislerde çalışma alanı tercihinde bulunurken kesinlikle Gizli Aydınlatmalar, Lineer Aydınlatma, Acil Aydınlatma Armatürleri ve Panel Aydınlatma Armatürleri seçilmelidir.

  calisma-odasi-aydinlatmasi (1)
  toplanti-odalari-icin-aydinlatma

  Toplantı Odası Aydınlatması

  Yaratıcı fikir tohumlarının oluşmaya başladığı toplantı odaları, pek çok kreatif fikrin oluşmasına yardımcı olan yerlerdir. Bu yerlerde kişilerin rahat odaklanıp, yenilikçi fikirler oluşturabilmesi aynı zamanda da stratejik toplantıları gerçekleştirebilmesi adına, toplantı odalarının aydınlatmalarına çok dikkat edilmesi gerekir. Bunun için toplantı odası aydınlatma sistemlerinin maksimum 500 lümen aralığında olması gerekir. Bunun yanı sıra kamaşma derecesi 19 olması ve ortalama düzgünlüğü ise en az 0,60 seviyelerinde yer almalıdır. Toplantı odalarında kullanılan aydınlatma armatürlerinin renksel geriverim indeksinin ortalama olarak, 80 ve üzeri olması yeterli olacaktır. Toplantı odalarında tercih edeceğiniz aydınlatma armatürleri Acil Aydınlatma Armatürleri, yüksek verimli LED paneller, lineer aydınlatmalar olabilir.

  Çizim ve Tasarım Odası Aydınlatması

  Yaratıcı ve göz dolduran tasarımların meydana geldiği çizim ve tasarım odaları, kreatif düşüncelerin hat safhada olduğu mekanların başında gelmektedir. Bu mekanlarda hem tasarımcının daha iyi düşünebilmesi hem de çizimleri daha doğru bir şekilde yapabilmek adına aydınlatma armatürü seçimlerine çok dikkat edilmesi gerekir. Bu noktada çizim ve tasarım odaları aydınlatma sistemlerinin  nötr (4000K) veya soğuk (5000K-6500K) ışık rengine sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra, renk geriverim indeksi 80 ve üzeri olması yeterlidir. Lümen değeri ise 500 ila 1000 lux arasında olması gerekir. Böylelikle yeterli aydınlatmaya sahip olunabilir. Bunun için kesinlikle Downlight- Spotlight Aydınlatma Sistemlerini, Lineer Aydınlatma uygulamaları ve Panel Aydınlatma Armatürlerini tercih edebilirsiniz.

  cizim-ve-tasarım-odalari-icin-aydinlatma
  Open-Spaces-icin-aydinlatma

  Açık Ofis Aydınlatması

  Son dönemlerin en popüler ofis tasarımlarından olan açık ofisler, birçok şirketin de tercih ettiği ofis tasarımlarının başında yer almaktadır. Minimalliği, kullanışlılığı ve açık iletişime elverişli olması açısından tercih edilen açık ofislerde aydınlatma seçimlerine dikkat edilmelidir. Bunun temel nedeni açık ofisler de pek çok kişinin çalışıyor olması ve odaklarının dağılmasını engellemektir. Bu noktada açık ofis aydınlatması seçimlerinde mutlaka 300-500 lux arasında olması önerilir. Aynı zamanda geriverim indeksinin ise ortalama olarak 80 ve üzeri olması yeterli olacaktır. Son olarak açık ofislerde aydınlatma armatürü seçerken, aydınlatma renginin Soğuk beyaz ışık (5000K-6500K) olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Belirtilen bu etmenler doğrultusunda açık ofis aydınlatmalarında; Gizli Aydınlatmalar, Downlight- Spotlight Aydınlatma Sistemleri, Acil Aydınlatma Armatürleri, Lineer Aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

  Ev Ofis Aydınlatması

  Panseminin hayatımıza girmesi ile beraber, home office çalışmalarda gittikçe sıklık kazanmaya başlamıştır. Özellikte bazı sektörlerde çok fazla kendini gösteren evden çalışma şeklinde aydınlatmanın önemi oldukça büyüktür. Bunun için evinizdeki aydınlatmaların 300-500 lux arasında olması gerekirken, aynı zamanda renksel geriverim indeksinin  80 veya üzeri olması yeterli olacaktır. Bu sayede evinizde de ofisinizdeki gibi rahat çalışabilirsiniz. Bu noktada evden çalışma için Gizli Aydınlatmalar, Lineer Aydınlatma sistemlerini ve Panel Aydınlatma Armatürlerini tercih edebilirsiniz.

  Home-office-aydinlatma-cozumleri
  ofis-aydinlatma-armaturleri

  Ofislerde Kullanılan Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

  Ofis aydınlatması modelleri; Alanın büyüklüğüne, aydınlatma ihtiyacına göre ayrılmaktadır. Birçok modelde ofis aydınlatma armatürleri kullanıcılara estetik ve fonksiyonel açıdan kolaylık sağlamaktadır. Yaygınlıkla tercih edilen ofis aydınlatma armatür çeşitleri ise şu şekildedir;

  Ofis Aydınlatma Modellerinin Özellikleri

  • Ofis aydınlatma modelleri, ışığın eşit bir şekilde dağılmasına ve gölge oluşumunu engeller.
  • ofis aydınlatması armatürleri, renk geriverimi yüksektir. Böylelikle renklerinin doğru algılanmasına yardımcı olur.
  • Ofis aydınlatmaları, farklı işlemler için ayarlanabilir ve kontrol edilebilir ayarlara sahiptir.
  • Ofis armatür çeşitleri genellikle hem çevre dostu olup, aynı zamanda da uygun fiyat skalasına sahiptir.
  • Ofis aydınlatması çalışma ve toplantı  alanlarında, göz yorgunluğunu azaltan ve rahatlatıcı etkiye sahip özellikler barındırır.
  • Ofis aydınlatma sistemleri aynı zamanda enerji verimliliği ve çevre dostu tasarımlar sahip olmakla beraber, kullanıcıya büyük kolaylık sağlar.
  ofis-aydinlatma-modelleri
  ofis-aydinlatma-sistemleri

  Ofis Aydınlatma Armatürleri Nasıl Seçilir?

  Ofis aydınlatması modelleri arasından projenize uygun olan armatürü seçmek, mimari estetik ve işlevsel açıdan önemlidir. Bu nedenle ofis armatürlerinin her özelliği detaylı olarak incelenmelidir. İşte ofis aydınlatması seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

  • Ofis armatürleri her zaman çevre dostu teknolojiye sahip olmalıdır. Böylelikle enerji, tasarrufunu büyük ölçüde sağlamış olursunuz.
  • Ofis aydınlatma sistemleri, çalışanların  göz yorgunluğunu azaltan ve rahatlatıcı etkiye sahip  aydınlatma sistemlerinden seçilmelidir.
  • Ofis aydınlatmasında, armatür firması seçimine önem vermelisiniz. Özellikle aydınlatma firmasının, aydınlatma çözümleri konusunda size garanti vermesi gerekir. Böylelik armatür firmasının servis desteği projenizde uzun süreli kullanım sağlar.
  • Ofis aydınlatma uygulamalarında bir diğer önemli nokta ise ayarlanabilir ve kontrol edilebilir olmasıdır. Bu sayede ışık seviyesini istediğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

  Ofis Armatürü Fiyatları

  Ofis aydınlatması armatür fiyatları; Modele, markaya, işlevine ve toplu alıma göre değişmektedir. Ofis aydınlatmasında uzman olan Licalux Aydınlatma, kullanıcılara uygun fiyatlarda kaliteli çözümler sunmaktadır. Sitemiz üzerinden ofis aydınlatma armatürlerini inceleyebilir; ofis aydınlatma armatürleri fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

  ofis-aydinletme-armatür-fiyatlari
  Stylish Modern Designs
  Şık Modern Tasarımlar
  Intelligent Control Systems
  Akıllı Kontrol Sistemleri
  Energy Saving Lighting Technology
  Enerji Tasarruflu Aydınlatma Teknolojisi
  Long Term Sustainability
  Uzun Vadeli Sürdürülebilirlik

   BİZE ULAŞIN

   Licalux Aydınlatma Firması ile tanışın, mekanlarınızı aydınlatmanın en yenilikçi yollarını keşfedin! Profesyonel ekibimiz ile tasarım, mühendislik, proje yönetimi ve otomasyon aşamalarında size özel çözümler sunarak, mekanlarınıza, özgün ve kaliteli bir aydınlatma deneyimi sağlamak için hazırız!

   İletişime Geç
  tr_TRTurkish