• Arama Yap

  Klinikler için Aydınlatma

  Klinikler için Aydınlatma

  Klinikler için aydınlatma, sadece mekanın estetik görünümünü belirlemekle kalmayıp, aynı zamanda hem hastaların hem de sağlık çalışanlarının konforu ve verimliliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Doğru aydınlatma sistemi, klinik ortamının işlevselliğini ve güvenliğini artırırken, hastaların deneyimini de olumlu yönde etkileyerek, tedavi süreçlerinin başarısına katkıda bulunur. Bu nedenle, kliniklerde aydınlatma, sadece bir gereklilik değil, aynı zamanda klinik hizmetlerinin kalitesini ve etkinliğini doğrudan etkileyen önemli bir unsurdur.

  Kliniklerde Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

  Kliniklerde kullanılan armatürler, ortamı estetiksel ve işlevsel açıdan aydınlatan aydınlatma sistemleridir. Çünkü iyi bir aydınlatma sistemi, kliniğin genel atmosferini olumlu yönde etkiler ve müşterilerin rahatlık ve güven duygularını artırır. Bu sebeple kliniklerde genel olarak aydınlatmanın ortama eşit şekilde dağılım gösterdiği, nötr veya soğuk tonlardan meydana gelen ve gölge oluşumunu engelleyen armatür sistemleri tercih edilmelidir. Licalux Aydınlatma ile kliniklerde daha doğru ve profesyonel bir hizmet sağlanmasına yardımcı olur.

  Kliniklerde Aydınlatmanın Önemli Olduğu Alanlar

  Kliniklerde aydınlatmanın önemli olduğu bir çok alan mevcuttur. Bu alanların başında göz klinikleri, diş klinikleri ve güzellik klinikleri gelmektedir. Bu alanlarda pek çok önemli işlemler yapılmakta olup, aydınlatma sistemlerinin en önemli olduğu yerlerdir. Bu sebepten dolayı aydınlatma armatürleri çok dikkatli ve hassas bir şekilde seçilmelidir. Aşağıdaki önerileri inceleyerek, klinikler için doğru armatür uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

  GÖZ KLİNİĞİ AYDINLATMASI

  Göz kliniği aydınlatması etkili ve doğru bir şekilde tasarlanmalıdır. Göz muayenesi hassas prosedürleri içerir. Bu sebeple ışıklandırma cerrahi işlemleri kolaylaştıracak şekilde olmalıdır. Kliniklerin uzun süreli aydınlatma ihtiyacı için armatürler enerji verimliliğini sağlamalıdır. Bunlara ek olarak aydınlatma sistemlerinin renk geriverim indeksinin 90 ve üstü olmasının yanı sıra, göz muayene ve tedavi odalarında 500 ila 1000 lümen arasında bir ışık şiddeti yeterli olmaktadır. Bu noktada gömme armatürleri, ve panel aydınlatması gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Gölgeme ve parlamayı en aza indiren Licalux kalitesi, göz klinikleri için en etkili ürünleri sağlamaktadır.

  DİŞ KLİNİĞİ AYDINLATMASI

  Diş kliniği aydınlatması, diş hekiminin çalışma alanını kolaylaştıracak koşullarla sağlanır. Muayene odası, bekleme alanı ve operasyon sandalyesi için ışıklandırmalar özel olarak seçilmelidir. Renk sıcaklığı 3500 K – 4500 K oranlarında hastanın rahatını sağlayacak şekilde ayarlanmalıdır. Sürdürülebilir bir kullanım için enerji tasarrufu sağlayan aydınlatmalar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra diş kliniğindeki muayene odaların da 1000 lümen aydınlatma tercih edilirken, operasyon koltuğunun olduğu yerde ise 10000 lümen tercih edilmelidir. Aynı zamanda renksel geriverim indeksinin 90’dan büyük olması daha uygun olmaktadır. Bunun için diş kliniklerinde homojen bir şekilde ışıklandırma sağlamak adına, Lıcalux Aydınlatma’nın Downlight-Spotlight, Panel aydınlatma seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

  ESTETİK ve GÜZELLİK KLİNİĞİ AYDINLATMASI

  Estetik ve güzellik kliniği aydınlatması, hem rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak hem de çalışma alanının ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu ortamlarda kullanılan aydınlatma, hem hastaların rahatını sağlamak hem de estetik işlemlerin hassasiyetle gerçekleştirilmesi için gerekli olan net ve doğru ışık koşullarını sunmalıdır. Bu noktada gün ışığına yakın renk sıcaklıkları (yaklaşık 5000 Kelvin) tercih edilmelidir. Bunun yanında estetik ve güzellik kliniklerinin koridorlarında 50 – 300 lüks aydınlatma tercih edilirken, acil servisler de 500 – 1000 lüks, ameliyathanelerde ise 1000 – 2000 lüks tercih edilmelidir. Aynı zamanda enerji verimliliğini sağlayacak ve göz yorgunluğunu önleyici bir tasarıma sahip olması gerekir. İşte bu noktada Lıcalux aydınlatmanın dekoratif sarkıt aydınlatmalarını,   Downlight-Spotligh ve Acil Aydınlatma Armatürlerini tercih edebilirisiniz.

  Kliniklerde Kullanılan Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

  Klinik aydınlatması modelleri alanın büyüklüğüne, aydınlatma ihtiyacına ve estetik görünümüne göre ayrılmaktadır. Birçok modelde klinik armatürleri kullanıcılara estetik ve fonksiyonel açıdan kolaylık sağlamaktadır. Yaygınlıkla tercih edilen klinik aydınlatması armatür çeşitleri ise şu şekilde ayrılmaktadır: 

  • Gömme Armatür
  • Panel Aydınlatma
  • Dekoratif Sarkıt Aydınlatma
  • Acil Aydınlatma Armatürleri

   

  Klinik Aydınlatma Modelleri Özellikleri

  • Klinik aydınlatma modelleri, ışığın eşit bir şekilde dağılmasına ve gölge oluşmamasını sağlar.
  • Klinik aydınlatması armatürleri, renk geriverimi yüksektir. Böylelikle gerçek renklerinin doğru algılanmasına yardımcı olur.
  • Klinik aydınlatmaları, farklı işlemler için ayarlanabilir ve kontrol edilebilir ayarlara sahiptir.
  • Klinir armatür çeşitleri genellikle hem çevre dostu olup, aynı zamanda da uygun fiyat skalasına sahiptir.
  • Klinik aydınlatması uygulamaları uzun süreli tedavilerde ve bekleme alanlarında, göz yorgunluğunu azaltan ve rahatlatıcı etkiye sahip özellikler barındırır.

   

  Klinik Aydınlatma Armatürleri Nasıl Seçilir?

  Klinik aydınlatma modelleri arasından projenize uygun olan armatürü seçmek mimari estetik ve işlevsel açıdan önemlidir. Bu nedenle klinik armatürlerinin her özelliği detaylı olarak incelenmelidir. Klinik aydınlatması seçilirken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir: 

  • Klinik armatürlerinde her zaman çevre dostu teknolojiye sahip olmalıdır. Böylelikle enerji, tasarrufunu büyük ölçüde sağlamış olursunuz.
  • Klinik aydınlatma sistemleri uzun süreli tedavi ve bekleme alanları için göz yorgunluğunu azaltan ve rahatlatıcı etki yaratan, sistemler seçilmeli.
  • Klinik aydınlatmasında armatür firması seçimine önem vermelisiniz. Çünkü aydınlatma çözümleri sunan klinik aydınlatma firması size armatürler konusunda garanti vermelidir. Böylelik armatür firmasının servis desteği projenizde uzun süreli kullanım sağlar.
  • Klinik aydınlatma uygulamalarında bir diğer önemli nokta ise ayarlanabilir ve kontrol edilebilir olmasıdır. Bu sayede ışık seviyesini istediğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

   

  Klinik Armatürü Fiyatları

  Klinik aydınlatma armatür fiyatları; modele, markaya, işlevine ve toplu alıma göre değişmektedir. Uzman klinik aydınlatma üreticisi Licalux Aydınlatma, kullanıcılara uygun fiyatlarda kaliteli çözümler sunmaktadır. Sitemiz üzerinden klinik aydınlatma armatürlerini inceleyebilir; klinik aydınlatma armatürleri fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

   BİZE ULAŞIN

   Licalux Aydınlatma Firması ile tanışın, mekanlarınızı aydınlatmanın en yenilikçi yollarını keşfedin! Profesyonel ekibimiz ile tasarım, mühendislik, proje yönetimi ve otomasyon aşamalarında size özel çözümler sunarak, mekanlarınıza, özgün ve kaliteli bir aydınlatma deneyimi sağlamak için hazırız!

   İletişime Geç